19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMALARI
 
19.10.2015 tarih ve 11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesi münasebeti ile  Kaymakamlığımız tarafından; Elbeyli Belediye Başkanı Sayın Süleyman ŞİMŞEK, İl Meclis Üyeleri, Daire Amirleri ve İlçemizin 4 mahalle ve 23 Köy muhtarının katılımıyla Kaymakamlığımız önünde 19 Ekim Muhtarlar günü programı gerçekleştirildi.
 
Program İlçemiz muhtarları adına Güvendik Köyü Muhtarı Ali HAMURLU tarafından Atatürk Büstüne çelenk konulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde Selmincik Köyü Muhtarımız Erdem KILINÇOĞLU günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Kaymakamlığımız önündeki programın ardından  Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK; muhtarlarımızı Kaymakamlık arka bahçesinde  kabul etti. Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil TOPRAK Muhtarlar Gününü tebrik etti.Yaş pasta kesilerek soğuk meşrubat ikramında bulunuldu.
 
Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu vesile ile tüm Muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyoruz.